Pory roku determinują nasz ubiór. Wybieramy odzież wierzchnią adekwatnie do temperatury powietrza. Zimowy czas to szczególne obciążenie dla stóp, które większość czasu w ochronie przed zimnem okryte są ciepłym obuwiem. Buty zimowe mają przede wszystkim dawać ciepło, ale jednocześnie noszone przez długi czas w trybie ciągłym (w pracy, na dworze) nie pozwalają stopom oddychać. Stwarzają tym samym dogodne warunki do przesuszenia skóry, przepocenia, opuchnięcia, odcisków i ogólnego zmęczenia. Zapowiedź wiosny to dla stóp obietnica odpoczynku. Rosnąca na zewnątrz temperatura skłania nas do zmiany obuwia na lżejsze, bardziej przewiewne, odsłaniające stopy. To także moment, by zadbać o stopy i przygotować je do letnich spacerów.

Pielęgnacja stóp

Przesuszenie skóry stóp wymaga przede wszystkim zabiegów pielęgnacyjnych. Czasem są to bardzo proste czynności, które możemy wykonać w warunkach domowych. Wystarczy zaopatrzyć się w kremy nawilżające czy olejki eteryczne. Wybór specyfików do skóry stóp jest bardzo duży. Powinniśmy kierować się przede wszystkim składem produktów i ich funkcjonalnością. Możemy także odwołać się do zupełnie domowych sposobów, wykorzystując produkty spożywcze, czyli sól morską, sodę oczyszczoną, oliwę z oliwek oraz cytrynę. Z tej kompozycji zrobimy świetną kąpiel swoim stopom. To nie tylko ich odświeżenie i odprężenie, ale również zabieg mający działanie odstresowujące na cały organizm po długim i męczącym dniu. Poza kąpielami warte uwagi są też masaże, które z pewnością da się wykonać samodzielnie, choć wygodniej będzie, gdy pomoże nam w tym ktoś inny. Jeśli zależy nam na profesjonalnym masażu stóp, powinniśmy udać się do gabinetu kosmetycznego lub podologicznego.

Stopy z wyjątkowymi potrzebami

Zrogowacenia, odciski, przesuszenie skóry to tylko niektóre z problemów, jakie możemy napotkać zwłaszcza po zimie. Kategoria dolegliwości, które są znacznie poważniejsze, zawiera w sobie takie schorzenia jak choćby deformacja palucha, czyli haluksy. W przypadku borykania się z tym problemem należy sięgnąć po bardziej angażujące środki zaradcze. Haluksy w zależności od stopnia zaawansowania można leczyć aparatami korygującymi, klinami międzypalcowymi, a także specjalistycznym obuwiem. Rynek produktów poświęconych haluksom jest coraz bogatszy, jednakże warto mieć na uwadze, że tylko opatentowane wyroby medyczne służą naszemu zdrowiu i po nie należy sięgać. Poszukując remedium na ból haluksów należy kierować się kryterium jakości, a te zapewniają wyroby z patentem, opracowane przy udziale ortopedów, takie jak https://hallufix.pl/hallufix-aparat-korygujacy czy https://hallufix.pl/tasma-korekcyjna-hallufix To rozwiązania, które z łatwością można aplikować codziennie, zarówno w trybie odpoczynku, jak i podczas chodzenia – aparat czy taśma służy także do stosowania w obuwiu. Świetną alternatywą latem, by nie eksponować aparatu w odsłoniętych butach – klapkach czy sandałach – są https://hallufix.pl/allgo. To letnie buty z regulowaną opaską na duży palec. Korygują ustawienie zdeformowanego palca, przynoszą ulgę w bólu i elegancko się prezentują.

Przygotuj swoje stopy już dziś

Wiosna to czas, w którym warto zadbać o stopy i przygotować je do letniej pory, która przyjdzie do nas niebawem. Nie czekajmy na nią bezczynnie – popracujmy nad kondycją stóp, najpierw diagnozując, czego dokładnie im potrzeba.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *