Ostatnio pisałam o skuteczności i zastosowaniu klinów międzypalcowych na haluksy, dziś skupię się na kolejnym produkcie dostępnym na rynku a mianowicie aparatach nocnych typu „Marcin”.

„Marciny” znane są dobrze na polskim rynku produktów do profilaktyki palucha koślawego. Wyróżnia je przede wszystkim atrakcyjna cena – aparat tego typu można nabyć już od ok 20 zł. Oprócz niskiej ceny zaletą aparatu jest jego ogólna dostępność i powszechność prawie w każdym sklepie medycznym oraz na różnorodnych aukcjach internetowych można nabyć swojego Marcina. Tani, ogólnodostępny ale czy skuteczny? No właśnie!

Aparaty nocne typu Marcin ustawiają palec w prawidłowej pozycji podczas snu ale wbrew temu co możemy przeczytać w opisach produktu nie zatrzymuje rozwoju schorzenia! Korekcja wady możliwa jest tylko i wyłącznie w trakcie ruchu.  Wiele do życzenie pozostawia również jakość materiałów, z których stworzone są opisywane aparaty.

Podsumowując „marciny” mogą redukować ból związany ze schorzeniem, faktem jest również, że utrzymują palec w prawidłowej pozycji jednak nie powodują zatrzymania rozwoju haluksów ani korekcji wady!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *