Na rynku istnieje wiele producentów polskich i zagranicznych oferujących szereg produktów na haluksy. Dzisiejszy wpis poświęcony będzie klinom na haluksy. Jak działają, z czego są wykonane i najważniejsze – czy są skuteczne?

Kliny na halluksy to jedne z najtańszych produktów przeznaczonych do profilaktyki palucha koślawego. Ich cena waha się między 3zł a 16zł w zależności od producenta i materiału wykonania. Możemy spotkać się między innymi z klinami: żelowymi, silikonwymi czy gumowymi. Kliny międzypalcowe w zależności od rodzaju służą do prostowania palucha koślawego poprzez zapobieganie zachodzenia dużego palce na pozostałe. Niekiedy kliny pełnią również funkcję osłony na haluksy poprzez ich specyficzną budowę. Wśród opisów produktów oferowanych na rynku można znaleźć informację, ze kliny odciągają paluch, niwelują bóle związane z noszeniem obuwia czy korygują koślawe ustawienie palca.

Czy to prawda?

Kliny między palcowe owszem – rozdzielają duży paluch od pozostały ale nie korygują wady! Korekcja zachodzi podczas ruchu – odciągania palca do odpowiedniej pozycji czego nie zapewni stosowanie klinów międzypalcowych. Z pewnością mogą one redukować dyskomfort i ból związany z noszeniem obuwia.

Podsumowując kliny międzypalcowe w profilaktyce leczenia haluksów pełnią funkcję ochronną. Nie powodują korekcji wady ani jej ustąpienia.

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *