Coraz więcej osób korzysta obecnie z olejków eterycznych lub alternatywnych, naturalnych metod leczenia bólu. Olejki eteryczne mogą pomóc w zmianie naszego fizycznego, psychicznego i emocjonalnego samopoczucia poprzez wyzwalanie i wzmacnianie własnych procesów naturalnych naszego ciała. Są zbudowane z maleńkich cząsteczek, które mogą dostarczać właściwości leczniczych systemom, które kontrolują nasz stan fizjologiczny. Niestety, olejki eteryczne nie są uznawane za skuteczne leczenie przez FDA (Rządowa Agencja Żywności i Leków w Ameryce).

Wiele innych krajów i kultur uznaje jednak ich stosowanie, zaliczając olejki eteryczne do alternatywnych metod leczenia. Często z powodów osobistych osoby posiadające haluksy szukają czegoś bardziej „naturalnego”. Ryzyko stosowania metod naturalnych jest zazwyczaj bardzo niskie.

Ból związany z występowaniem stanu zapalnego w obrębie haluksa jest trudny do wyeliminowania. Wielu pacjentów sięga po nowe, alternatywne metody leczenia aby zniwelować doskwierające im dolegliwości. Próbują oni wszelkich możliwych metod, które mogą uchronić ich przed zabiegiem operacyjnym, który w większości przypadków jest ostatecznością.

Jak olejki eteryczne działają na stan zapalny  halluksa?

W miejscu występowania bolesnego obrzęku występuje silny stan zapalny w obrębie stawu śródstopno – paliczkowego, który pogarsza się wraz z działaniem czynników zewnętrznych takich jak nieodpowiednie obuwie. Olejki eteryczne zmniejszą dolegliwości bólowe oraz stan zapalny w obrębie haluksa,  niektórzy również wybierają oleje jako środek do masażu obolałego miejsca.

W sieci znaleźć można szeroki wybór tego typu olejków, od olejku cyprysowego, jagód jałowca, białej jodły, bazylii i odmiany Wintergreen do rumianku niebieskiego, lawendy, cytryny, majeranku, mięty pieprzowej i rozmarynu. Niektóre z nich są skuteczne jako olej do masażu, ale inne mają właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc. Z pewnością spożywanie pokarmów i suplementów, które oferują właściwości przeciwzapalne, przyczyni się do zmniejszenia dolegliwości bólowych.

Wszystkie osoby dotknięte problemem haluksów, zawsze szukają alternatywnych metod leczenia, ponieważ boją się operacji, która nie gwarantuje im całkowitego pozbycia się problemu. Często po operacji haluksy odrastają. Ważne, aby zachować otwarty umysł i rozsądnie wybierać produkty.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *