Deformacyjne schorzenie stóp zwane paluchem koślawym dotyczy około 4% populacji świata. Jest to przede wszystkim problem ortopedyczno-podologiczny, choć wciąż w świadomości polskiej opinii publicznej częściej odbierany jest jako zagadnienie należące do branży kosmetologicznej i w związku z tym traktowany głównie w warstwie estetycznej. Usytuowanie kwestii haluksów jedynie na płaszczyźnie estetycznej spłyca problem do poziomu wyglądu, podczas gdy haluksy są schorzeniem, które można i należy leczyć, a nawet można mu odpowiednio wcześnie zapobiec.

Pielęgnacja stóp jest ważnym elementem profilaktyki różnych schorzeń, zarówno dermatologicznych, jak i ortopedycznych. Warto zadbać o stopy, zanim te dadzą o sobie znać w postaci nieprzyjemnych dolegliwości. Z pewnością potrafimy odbierać sygnały płynące z naszego organizmu, zwłaszcza te, które komunikują nam jakieś problemy. Mimo wszystko dobrym pomysłem jest konsultacja u specjalisty podologa, który udzieli nam bardziej szczegółowych informacji co do kondycji naszych stóp. Będzie też mógł wskazać pewne kierunki ich pielęgnacji, a także zalecić pakiet ćwiczeń, czynności korekcyjnych oraz zaproponować model butów, który w najbardziej odpowiedni sposób pomoże nam zadbać o stopy.

Jakie buty wybrać, aby zapobiec haluksom?

Jedną z przyczyn  pojawienia się haluksów jest nieprawidłowa higiena stóp związana z niewłaściwym doborem obuwia. Buty, jak się okazuje, są istotnym elementem zapobiegania schorzeń stóp. Podczas wyboru obuwia najczęściej kierujemy się motywami estetycznymi – wybieramy je pod kątem koloru, kształtu, panujących aktualnie trendów. Wszystkie te powody są absolutnie zrozumiałe, wszak chcemy czuć się dobrze w tym, co nosimy. Zadowolenie z wierzchniej warstwy naszego wizerunku w sposób bezpośredni rzutuje na nasze samopoczucie psychiczne. Nie można jednak zapominać, że obuwie to nie tylko i nie przede wszystkim płaszczyzna mody. Obuwie służą ochronie naszych stóp. Stanowią zabezpieczenie przed ich uszkodzeniem, zabezpieczają je termicznie – chronią w zależności od panującej temperatury, czyli ogrzewają zimą oraz dają gwarancję przewietrzenia w okresie letnim.

Właściwy dobór obuwia, uwzględniający parametry takie jak: materiał, jakość wykonania, wyprofilowanie, w sposób istotny wpłynie na jakość poruszania się, a w konsekwencji na kształtowanie się odpowiednich wzorców chodu. W procesie wyboru butów warto się zatem kierować tym, z czego dane obuwie jest wykonane. Materiał ma zasadniczy wpływ na skórę stóp, dlatego też naturalne materiały pozwalają uniknąć ich nadmiernego pocenia się. Istotne jest również to, by obuwie nie były zbyt ciasne. Swobodne ruchy stopy w obuwiu nie spowodują jej nieprzyjemnego ocierania się, a w konsekwencji odcisków i deformacji. Nie należy zapominać o wyprofilowaniu obuwia, który daje stopom odpowiednie wytchnienie, pozwala im też pracować na poziomie fizjologicznym. Równie istotne co banalne jest także to, by dopasowywać obuwie do pory roku i temperatury, ponieważ zaniechanie tej adekwatności w ubiorze może przyczynić się do różnych schorzeń stóp, zaczynających się od niewinnego przepocenia.

Rodzaj i kształt obuwia a haluksy

Wszystkie powyższe wskazówki mają swoje zastosowanie, gdy mówimy o profilaktyce schorzeń stóp takich jak haluksy. W sytuacji, w której borykanie się z koślawością palucha jest istniejącym stanem rzeczy, należy przemodelować podejście do pielęgnacji stóp z zapobiegawczego na korygujące. To o czym należy pamiętać przede wszystkim to, by nie komplikować sobie i tak trudnej sytuacji, i wybierać obuwie nieco szersze, aby nasza stopa doświadczała swobody ruchów. Nie krępujmy stóp zbyt ciasnym i wąskim obuwiem, gdyż doprowadzimy jedynie do pogłębienia stopnia zaawansowania haluksów. Dodatkowa przestrzeń w bucie okaże się ponadto przydatna do tego, by móc zmieścić aktywny aparat korygujący Hallufix – Aparat korygujący – Hallufix czy , Bunito Duo dwuosiowy APARAT KORYGUJĄCY na HALUKSY – Wylecz haluksy bez bólu i operacji!!!, w których możemy poruszać się bez skrępowania. Dzięki temu nasza stopa poddawana jest nieustannej korekcji zmniejszającej problem haluksów. Wybierajmy obuwie wykonane z naturalnych materiałów oraz od sprawdzonych producentów obuwia, którzy w swoim biznesie kierują się pasją i doskonałą znajomością tematu.

Specjalistyczne buty na haluksy

Proces korekcji palucha koślawego możemy również realizować poprzez noszenie odpowiednio zaprojektowanych butów, które mają wbudowany aparat korygujący i bezpośrednio oddziałują na nasze stopy. Na rynku obuwniczym niewielu jest producentów specjalnych butów ortopedycznych, służących niwelowaniu problemu haluksów i kierujących się także kryterium fashion. Warto jednak pochylić się nad wyjątkowym produktem niemieckiej firmy Hallufix, która zaprojektowała damskie obuwie letnie, korygujące haluksy: AllGO – Hallufix  To obuwie, które znoszą dolegliwości związane z deformacją stopy, korygują położenie palucha i co szczególnie ważne dla klientek, którym zależy na przyjemnym designie – nie wyglądają jak typowe obuwie ortopedyczne. Dyskretne umieszczenie aparatu korygującego w przestrzeni buta, nienachalny kształt, wielość modeli oraz zróżnicowana kolorystyka sprawiają, iż buty od Hallufix są naprawdę wyjątkowe. Łączą w sobie elementy beauty z prozdrowotną pragmatyką.

Nie poradzimy sobie z problemem haluksów, jeśli nie wdrożymy żadnych metod leczenia. Powinniśmy pamiętać, że zmagania z haluksami nie muszą kończyć się zabiegiem operacyjnym. Możemy codziennym, odpowiednim wysiłkiem i pielęgnacją przyczynić się do poprawy sytuacji zdrowotnej naszych stóp. Dlatego nie warto ani udawać, że problemu nie ma, ani też go ukrywać. Oferta ortopedycznego obuwia od Hallufix kończy z naszymi wymówkami pt. „nie pokażę moich stóp latem”. Obuwie od Hallufix typu klapki czy sandały są doskonałą odpowiedzią na potrzeby klientek z haluksami. Odpowiadają na nie z dwóch poziomów – estetycznego i medycznego. To właśnie czyni ten produkt wyjątkowym i godnym polecenia. Jeśli więc borykasz się z haluksami, nie wahaj się sięgnąć po Pantofel SunGo – Hallufix.

https://hallufix.pl/obuwie-berrygo-hallufix
FAQ: Jakie buty wybrać, aby uniknąć haluksów?

Jedną z przyczyn  pojawienia się haluksów jest nieprawidłowa higiena stóp związana z niewłaściwym doborem obuwia. Buty, jak się okazuje, są istotnym elementem zapobiegania schorzeń stóp. Stanowią zabezpieczenie przed ich uszkodzeniem, zabezpieczają je termicznie – chronią w zależności od panującej temperatury, czyli ogrzewają zimą oraz dają gwarancję przewietrzenia w okresie letnim.

Jaki rodzaj butów jest dobry na haluksy?

Ważne jest, by wybierać obuwie z dobrej jakości materiałów, o odpowiedniej szerokości i kształcie. Ma to duży wpływ na komfort chodzenia. Nie ociera dodatkowo haluksów, daje stopom przestrzeń.
Dokonując wyboru obuwia, w trosce o zdrowie naszych stóp warto sięgać po obuwie sprawdzonych producentów, wykonane z dobrych jakościowo i naturalnych materiałów. Ważne jest też, by buty nie krępowały naszych stóp – nie były za wąskie, czy zbyt ciasne.

Jakie obuwie wybrać, gdy zmagamy się z haluksami?

Borykanie się ze schorzeniem palucha koślawego wymaga specjalnego potraktowania naszych stóp, dlatego poza wskazówkami, które są uniwersalnymi poradami co do pielęgnacji stóp, należy zainwestować w obuwie wyposażone w aparat korygujący lub też nosić wygodne, swobodne i dobre jakościowe obuwie, w którym zmieścimy aparat korygujący znajdujący się bezpośrednio na naszej stopie.

Kategorie: Profilaktyka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *